Volitve za obnovo šolskega zavodskega sveta 2021 - 2024

Volilni sedež

Objava kandidatnih list

Kandidatne liste

Imenovanje članov volišča za zavodski svet

VOLITVE ZA OBNOVO ŠOLSKEGA ZAVODSKEGA SVETA

Pravna podlaga: MINISTRSKI ODLOK št. 215 z dne 15 julija 1991

Volitve za obnovo šolskega zavodskega sveta za triletje 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 bodo potekale:

v nedeljo 28. novembra 2021 od 8.00 do 12.00

v ponedeljek 29. novembra 2021 od 8.00 do 13.30.

Zavodski svet

Zavodski svet večstopenjske šole sestavljajo izvoljeni predstavniki učnega (6 članov) in neučnega (1 član) osebja in predstavniki staršev (6 članov).  Aktivno in pasivno volilno pravico (voliti in biti izvoljen) imajo vsi starši učencev večstopenjske šole. Predsednika sveta izvolijo člani iz vrst predstavnikov staršev, ravnatelju pa pripada z zakonom predpisana pravica do članstva. Mandat izvoljenih predstavnikov traja tri leta.

Osnovne pristojnosti in funkcije

Zavodski svet odobri letni proračun in zaključni obračun ter odloča o uporabi denarnih sredstev, ki so namenjena upravnemu in izobraževalnemu delovanju ustanove. Skladno s sklepi, ki jih sprejema učni zbor odloča o programiranju in organizaciji šolskih dejavnosti.

Starši, učno in neučno osebje ste vljudno vabljeni, da se volitev polnoštevilno udeležite.

PREDSTAVITEV KANDIDATNIH LIST

Svoje predstavnike v zavodski svet volijo naslednje komponente UČNO IN NEUČNO OSEBJE ter STARŠI.

Kandidatne liste morajo biti predstavljene ločeno za vsako od navedenih komponent.

Vsaka komponenta volilnih upravičencev (učno, neučno osebje in starši) lahko predstavi eno ali več kandidatnih list.

STARŠI: kandidatno listo mora podpreti najmanj 20 podpisnikov (volilnih upravičencev).

UČNO IN NEUČNO OSEBJE: kandidatno listo mora podpreti najmanj 11 podpisnikov (volilnih upravičencev) za učno osebje in 3 podpisniki za neučno osebje.

Vsak predlagatelj liste lahko podpiše samo eno listo.

Vsaka kandidatna lista nosi svoje geslo in zaporedno rimsko številko.

Vsaka lista staršev/učnega osebja lahko šteje od 1 do 12 kadidatov; vsaka kandidatna lista neučnega osebja lahko šteje od 1 do 2 kandidata.

Kandidati ne morejo biti istočasno tudi predlagatelji liste ali člani volilne komisije oziroma skrutinatorji na volilnem sedežu.

Vsako listo mora osebno predložiti na tajništvo šole (volilni komisiji) prvi od podpisnikov v roku od 8. novembra 2021 (od 9.00 ure) do 12. novembra 2021 (do 12.00 ure).

Podpisi kandidatov in predlagateljev list morajo biti overovljeni s strani ravnatelja oziroma pooblaščene uradne osebe.

Predstavitev kandidatnih list - Obrazci