Šolska orientacija

Na šoli namenjamo veliko pozornosti vpisu učencev v višje srednje šole. V ta namen izvajamo različne dejavnosti v sklopu celotne triade šolanja predvsem pa za učence v 3. razredu.  Šolsko in poklicno usmerjanje povezuje vse udeležence učnega in vzgojnega procesa (učence, učitelje, starše) v vzajemnem delovanju za dosego skupnega cilja. Za ustrezno usmeritev dobijo učenci čim več ustreznih informacij o možnostih vpisa na srednje šole 2. stopnje in na poklicne zavode, ki jih v spremstvu profesorjev tudi obiščejo. Pri izbiri pa je pomembno upoštevati predvsem: interese, sposobnosti, osebnostne lastnosti, učne navade, šolske ocene posameznika. Na podlagi teh ugotovitev za vsakega učenca oblikujemo nasvet, ki ga posredujemo staršem.

V nadaljevanju je objavljen izbor naslovov in spletnih povezav, ki omogočajo uporabnikom dostop do spletnih informacijskih virov in nudijo bodočim višješolcem ustrezne informacije.

IO SCELGO, IO STUDIO: Uradni spletni portal, ki ga Ministrstvo za šolstvo namenja šolski in poklicni orientaciji, nudi uporabnikom vse osnovne informacije s tega področja.

Deželni spletni portal, ki nudi dijakom vse informacije o študijskih  smereh in izobraževalnih možnostih v Deželi, je dostopen na naslednjem naslovu:

SPOZNAVANJE MOŽNOSTI IZOBRAŽEVANJA PO PRVOSTOPENJSKI SREDNJI ŠOLI

VIŠJE ŠOLE S SLOVENSKIM UČNIM JEZIKOM

DRŽAVNI ZNANSTVENI LICEJ "FRANCE PREŠEREN" TRST

Klasični licej / Jezikovni licej / Znanstveni licej / Znanstveni licej-Uporabne vede

DRŽAVNI IZOBRAŽEVALNI ZAVOD "J. STEFAN" TRST

Elektronska smer / Biološka smer / Mehanska smer

DRŽAVNI LICEJ "A. M. SLOMSEK" TRST

Humanistična smer / Družbeno-ekonomska smer

DRŽAVNI TEHNIŠKI ZAVOD “ŽIGA ZOIS” TRST

Ekonomsko področje: Uprava, finance in marketing

Tehnološko področje: Gradbeništvo, okolje in prostor